Organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Złoty Sponsor

Business Finland wspiera rozwój firm fińskich na rynkach międzynarodowych. Kreuje nowe ścieżki rozwoju, wspierając przedsiębiorców w rozszerzaniu działalności poza granice kraju i poprzez finansowanie innowacji. Najlepsi eksperci i najnowsze badania ułatwiają firmom skorzystanie z możliwości, jakie oferuje rynek, i przekuwają je w sukcesy. Celem podmiotu jest przekształcenie Finlandii w atrakcyjny i konkurencyjny ośrodek innowacji, w którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać, zmieniać i osiągać sukces. Jednocześnie umożliwia międzynarodowy rozwój firm oraz kreuje światowej klasy ekosystemy biznesowe i konkurencyjne środowisko biznesowe w Finlandii.

Główny Sponsor

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do klientów firmy należą m.in.: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker, Tesla, Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska. Rozwiązania APA Group wyróżnia intuicyjność, niezawodność i innowacyjność. Przenoszą doświadczenia i know-how zdobyte w branży przemysłowej na obszar inteligentnej automatyki stosowanej w biznesie, życiu codziennym i miastach. Zaś w centrum działań firmy zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby. Celem APA Group jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przystępnej. Wymyślenie jej na nowo.

Partnerzy

IKEA_LOGO

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów i zarządza pięcioma centrami handlowymi poprzez IKEA Centres Polska. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy IKEA w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną. W roku finansowym 2017 ponad 28 mln osób odwiedziło sklepy IKEA, a strona www.IKEA.pl odnotowała ok. 91 mln wizyt.

Od 100 lat firma Fellowes tworzy innowacyjne rozwiązania odpowiadające bieżącym potrzebom pracowników i osób prywatnych. Fellowes jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów poprawiających jakość życia, takich jak urządzenia biurowe, oczyszczacze powietrza, archiwizacja i ergonomia. Z ponad 235 rozwiązań objętych patentami wiele dotyczy oczyszczaczy powietrza AeraMax dedykowanych w zależności od konstrukcji do użytku domowego lub pomieszczeń publicznych. Energooszczędne technologie, oryginalne filtry TrueHepa, czujnik EnviroSmart pozwalają na kontrolę jakości powietrza oraz obecności ludzi i dostosowanie szybkości oczyszczania, co jest gwarancją skuteczności oczyszczania powietrza m.in. ze smogu, wirusów, bakterii, alergenów.

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych. Spółką macierzystą i główną linią biznesową jest Górażdże Cement produkująca szeroki asortyment cementów w dwóch zakładach: Cementowni Górażdże zlokalizowanej w Choruli koło Opola i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej. Druga linia Górażdże Kruszywa prowadzi eksploatację żwirów i piasków w 18 kopalniach zlokalizowanych na terenie południowo-zachodniej i północno- wschodniej Polski. Linia biznesowa Górażdże Beton zarządza na terenie całego kraju siecią 61 wytwórni betonu towarowego. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

HC Group_iko

Od momentu założenia w 1873 r. HeidelbergCement stał się jedną z wiodących na świecie grup materiałów budowlanych: jesteśmy numerem 1 w kruszywach, numerem 2 w cemencie i numerem 3 w betonie prefabrykowanym. Nasz sukces zawdzięczamy zaangażowaniu 59 000 pracowników w ponad 3 000 lokalizacjach w około 60 krajach na 5 kontynentach. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej strategii biznesowej. Kluczowe tematy i podstawowe zasady przyszłej strategii zrównoważonego rozwoju zostały określone w naszych Zobowiązaniach do Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku, które obejmują zmniejszenie naszego wpływu na środowisko i umożliwienie prowadzenia gospodarki cyrkularnej. Zobowiązaliśmy się do przeznaczenia 80% naszego budżetu na badania i rozwój bardziej zrównoważonych produktów, głównie w celu zmniejszenia ich śladu węglowego. Jako wiodący producent materiałów budowlanych wzmocniliśmy nasze zaangażowanie w działalność rad ds. budownictwa ekologicznego i innych stowarzyszeń w celu wspierania i przyspieszania wraz z naszymi klientami rozwoju w dziedzinie budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju i transformacji rynku. Polska jest naszym największym rynkiem w Europie Wschodniej i Azji Środkowej.

Helvar-logo_W297

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologiach oświetleniowych – obsługująca klientów w ponad 40 krajach, specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jesteśmy liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzymy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizujemy się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Naszą misją jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w nieruchomościach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar. Postrzegamy to jako wartość dodaną dla przestrzeni naszych klientów.
Helvar – freedom in lighting

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją naszych architektów jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferującym szeroki asortyment produktów izolacyjnych, zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

Skanska Property Poland to lider w wyznaczaniu i wdrażaniu trendów zrównoważonego rozwoju na rynku deweloperskim w Polsce. Skanska jako deweloper oddała do użytku swój pierwszy biurowiec w 1997 roku, a obecnie realizuje inwestycje na 7 największych rynkach w Polsce. Jeszcze w 2018 roku spółka jako pierwsza w regionie CEE otrzyma certyfikat WELL dla biurowca Spark w Warszawie. Zgodnie z przyjętą filozofią realizuje inwestycje certyfikowane w systemie LEED na najwyższych poziomach oraz „Obiekt bez barier” potwierdzające dostępność. W projektach Skanska testuje i wdraża innowacje. Przykładem są: system do zarządzania budynkiem Connected by Skanska, beton czyszczący powietrze czy perowskitowe panele fotowoltaiczne, które jeszcze w 2018 roku będą testowane na projekcie Spark.

Sweco Consulting sp. z o.o. zajmuje się planowaniem i projektowaniem miast przyszłości. Oferuje swoim klientom usługi doradcze i inżynierskie na rynku: wodnym, energetycznym, drogowym, kolejowym oraz budownictwa kubaturowego. Działalność Sweco Consulting skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce, umożliwia realizację ogólnokrajowych projektów. Sweco zaangażowane jest w wiele przedsięwzięć m.in. projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły, opracowanie koncepcji wykorzystania nadwyżek energii generowanej przez ZZO w Poznaniu, rozbudowę sieci drogowej i kolejowej w porcie w Gdańsku, zieloną certyfikację obiektów budowlanych m.in. Mennica Legacy Tower, Varso Tower, V.Offices, Hala Koszyki, Textorial.

Elastyczne, funkcjonalne, budujące relacje. Taką wizję środowiska pracy tworzy Workplace. Jest to zespół architektów, psychologów i socjologów, który cechuje holistyczne podejście do projektowania miejsc pracy. Specjalizuje się w analizach organizacji biznesowych, ich przestrzeni i charakterze pracy. Projektując, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, systemy orientacji w przestrzeni i nowatorskie rozwiązania funkcjonalne. Zarządzając zmianą odpowiada na realne potrzeby człowieka i biznesu. Zespół zaprojektował najbardziej zielone biuro na świecie i wie, jak to może podnieść produktywność. Wie też, że aby tworzyć inspirujące środowiska pracy, sprzyjające kreatywności i wymianie wiedzy, niezbędne są emocje.

patroni honorowi

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Stowarzyszenie Architektów Polskich

Royal Institution of Chartered Surveyors

Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Polska Izba Ekologii

Izba Projektowania Budowlanego

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad

patroni wspierający

Building Research Establishment (BRE)

Cerway

German Sustainable Building Council

GBCI Europe

International WELL Building Institute (IWBI)

Polski Związek Firm Deweloperskich

Polska Rada Centrów Handlowych

Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Brytyjsko-Polska Izba Gospodarcza

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza

International Facility Management Association

Asset Management Master Class

Fundacja CultureLab

World’s Largest Lesson

patroni medialni