Organizator
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.
Złoty Sponsor
Business Finland wspiera rozwój firm fińskich na rynkach międzynarodowych. Kreuje nowe ścieżki rozwoju, wspierając przedsiębiorców w rozszerzaniu działalności poza granice kraju i poprzez finansowanie innowacji. Najlepsi eksperci i najnowsze badania ułatwiają firmom skorzystanie z możliwości, jakie oferuje rynek, i przekuwają je w sukcesy. Celem podmiotu jest przekształcenie Finlandii w atrakcyjny i konkurencyjny ośrodek innowacji, w którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać, zmieniać i osiągać sukces. Jednocześnie umożliwia międzynarodowy rozwój firm oraz kreuje światowej klasy ekosystemy biznesowe i konkurencyjne środowisko biznesowe w Finlandii.
Główny Sponsor
APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do klientów firmy należą m.in.: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker, Tesla, Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska. Rozwiązania APA Group wyróżnia intuicyjność, niezawodność i innowacyjność. Przenoszą doświadczenia i know-how zdobyte w branży przemysłowej na obszar inteligentnej automatyki stosowanej w biznesie, życiu codziennym i miastach. Zaś w centrum działań firmy zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby. Celem APA Group jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przystępnej. Wymyślenie jej na nowo.
Partnerzy
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów i zarządza pięcioma centrami handlowymi poprzez IKEA Centres Polska. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy IKEA w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną. W roku finansowym 2017 ponad 28 mln osób odwiedziło sklepy IKEA, a strona www.IKEA.pl odnotowała ok. 91 mln wizyt.
Od 100 lat firma Fellowes tworzy innowacyjne rozwiązania odpowiadające bieżącym potrzebom pracowników i osób prywatnych. Fellowes jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów poprawiających jakość życia, takich jak urządzenia biurowe, oczyszczacze powietrza, archiwizacja i ergonomia. Z ponad 235 rozwiązań objętych patentami wiele dotyczy oczyszczaczy powietrza AeraMax dedykowanych w zależności od konstrukcji do użytku domowego lub pomieszczeń publicznych. Energooszczędne technologie, oryginalne filtry TrueHepa, czujnik EnviroSmart pozwalają na kontrolę jakości powietrza oraz obecności ludzi i dostosowanie szybkości oczyszczania, co jest gwarancją skuteczności oczyszczania powietrza m.in. ze smogu, wirusów, bakterii, alergenów.
Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych. Spółką macierzystą i główną linią biznesową jest Górażdże Cement produkująca szeroki asortyment cementów w dwóch zakładach: Cementowni Górażdże zlokalizowanej w Choruli koło Opola i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej. Druga linia Górażdże Kruszywa prowadzi eksploatację żwirów i piasków w 18 kopalniach zlokalizowanych na terenie południowo-zachodniej i północno- wschodniej Polski. Linia biznesowa Górażdże Beton zarządza na terenie całego kraju siecią 61 wytwórni betonu towarowego. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.
Od momentu założenia w 1873 r. HeidelbergCement stał się jedną z wiodących na świecie grup materiałów budowlanych: jesteśmy numerem 1 w kruszywach, numerem 2 w cemencie i numerem 3 w betonie prefabrykowanym. Nasz sukces zawdzięczamy zaangażowaniu 59 000 pracowników w ponad 3 000 lokalizacjach w około 60 krajach na 5 kontynentach. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej strategii biznesowej. Kluczowe tematy i podstawowe zasady przyszłej strategii zrównoważonego rozwoju zostały określone w naszych Zobowiązaniach do Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku, które obejmują zmniejszenie naszego wpływu na środowisko i umożliwienie prowadzenia gospodarki cyrkularnej. Zobowiązaliśmy się do przeznaczenia 80% naszego budżetu na badania i rozwój bardziej zrównoważonych produktów, głównie w celu zmniejszenia ich śladu węglowego. Jako wiodący producent materiałów budowlanych wzmocniliśmy nasze zaangażowanie w działalność rad ds. budownictwa ekologicznego i innych stowarzyszeń w celu wspierania i przyspieszania wraz z naszymi klientami rozwoju w dziedzinie budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju i transformacji rynku. Polska jest naszym największym rynkiem w Europie Wschodniej i Azji Środkowej.
Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologiach oświetleniowych – obsługująca klientów w ponad 40 krajach, specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jesteśmy liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzymy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizujemy się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Naszą misją jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w nieruchomościach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar. Postrzegamy to jako wartość dodaną dla przestrzeni naszych klientów.
Helvar – freedom in lighting
Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją naszych architektów jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.
Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferującym szeroki asortyment produktów izolacyjnych, zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.
Skanska Property Poland to lider w wyznaczaniu i wdrażaniu trendów zrównoważonego rozwoju na rynku deweloperskim w Polsce. Skanska jako deweloper oddała do użytku swój pierwszy biurowiec w 1997 roku, a obecnie realizuje inwestycje na 7 największych rynkach w Polsce. Jeszcze w 2018 roku spółka jako pierwsza w regionie CEE otrzyma certyfikat WELL dla biurowca Spark w Warszawie. Zgodnie z przyjętą filozofią realizuje inwestycje certyfikowane w systemie LEED na najwyższych poziomach oraz „Obiekt bez barier” potwierdzające dostępność. W projektach Skanska testuje i wdraża innowacje. Przykładem są: system do zarządzania budynkiem Connected by Skanska, beton czyszczący powietrze czy perowskitowe panele fotowoltaiczne, które jeszcze w 2018 roku będą testowane na projekcie Spark.
Sweco Consulting sp. z o.o. zajmuje się planowaniem i projektowaniem miast przyszłości. Oferuje swoim klientom usługi doradcze i inżynierskie na rynku: wodnym, energetycznym, drogowym, kolejowym oraz budownictwa kubaturowego. Działalność Sweco Consulting skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce, umożliwia realizację ogólnokrajowych projektów. Sweco zaangażowane jest w wiele przedsięwzięć m.in. projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły, opracowanie koncepcji wykorzystania nadwyżek energii generowanej przez ZZO w Poznaniu, rozbudowę sieci drogowej i kolejowej w porcie w Gdańsku, zieloną certyfikację obiektów budowlanych m.in. Mennica Legacy Tower, Varso Tower, V.Offices, Hala Koszyki, Textorial.
Elastyczne, funkcjonalne, budujące relacje. Taką wizję środowiska pracy tworzy Workplace. Jest to zespół architektów, psychologów i socjologów, który cechuje holistyczne podejście do projektowania miejsc pracy. Specjalizuje się w analizach organizacji biznesowych, ich przestrzeni i charakterze pracy. Projektując, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, systemy orientacji w przestrzeni i nowatorskie rozwiązania funkcjonalne. Zarządzając zmianą odpowiada na realne potrzeby człowieka i biznesu. Zespół zaprojektował najbardziej zielone biuro na świecie i wie, jak to może podnieść produktywność. Wie też, że aby tworzyć inspirujące środowiska pracy, sprzyjające kreatywności i wymianie wiedzy, niezbędne są emocje.