Michal Kristof

KEYNOTE SPEAKER

Wspólnik, CHYBIK+KRISTOF Architects and Urban Designers

Michal ukończył architekturę i urbanistykę w Brnie i Brukseli. Uzyskał Nagrodę Rektora Politechniki Brneńskiej. Po ukończeniu studiów pracował w Bjarke Ingels Group – BIG w Kopenhadze. W 2010 roku, wraz z kolegą Ondřejem Chybíkiem, założył CHYBIK+KRISTOF Architects and Urban Designers, z którym współpracuje 40 architektów. Studio szczyci się dużą liczbą zrealizowanych i trwających projektów, nad którymi pracuje z dużym wyczuciem lokalnego kontekstu i z dużą perspektywą. W ubiegłym roku otwarto dwa nowe oddziały w Pradze i Bratysławie.

W 2016 roku Michal znalazł się na przygotowanej przez Forbes liście “30 przed 30”, prezentującej najbłyskotliwszych młodych przedsiębiorców, przełomowe talenty i innowacyjne pomysły.

Teemu Lehtinen

KEYNOTE SPEAKER

Chief Digital Officer, KIRA-digi Finland

Teemu prowadzi rządowy projekt KIRA-digi, mający na celu wzmocnienie cyfrowej transformacji w fińskich sektorach nieruchomości i budownictwa. KIRA-digi to wspólne przedsięwzięcie sektora publicznego i prywatnego, kierujące na cyfrowe badania 40% rządowego wsparcia. Jest to ponad 100 eksperymentalnych projektów wartych łącznie przeszło 10 mln euro, rozpoczętych w latach 2017-obejmujących każdy etap cyklu życia środowiska zbudowanego: od zagospodarowania przestrzennego, przez projekt i budowę, po użytkowanie i utrzymanie.
Teemu jest absolwentem programu Information Networks i obecnie kończy pracę doktorską na Wydziale Inżynierii Przemysłowej i Zarządzania Uniwersytetu Aalto. Jako wykładowca dwukrotnie przeprowadził wykłady na Uniwersytecie Stanforda, jest także prowadzącym hakatony AEC w Finlandii.
W ramach kontynuacji założeń KIRA-digi, Teemu ma zamiar współtworzyć Built Environment Innovation Hub w Helsinkach, aby zjednoczyć fiński ekosystem innowacji oraz przesunąć współpracę ze Skandynawią i światem na wyższy poziom.

Aleksander Doba

KEYNOTE SPEAKER

Niezwykły podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca.

Optymista Roku 2018! W 2018 r. magazyn „The New York Times” przedstawił człowieka, który zainspirował Amerykanów! Pierwszy człowiek w historii, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej). „Podróżnik Roku 2015” według amerykańskiego magazynu „National Geographic”.
Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.
Ukończył Politechnikę Poznańską, a od roku 1975 mieszka w Policach. Pracował w Zakładach Chemicznych Police. Ma żonę Gabrielę i synów Bartłomieja i Czesława. Jest dziadkiem trzech wnuczek: Olgi, Agaty i Olivii.
Olek od zawsze czynnie spędzał wolny czas. Był szybownikiem, spadochroniarzem, kolarzem, żeglarzem i sternikiem jachtowym. Turystykę kajakową zaczął uprawiać w Klubie Kajakowym „Alchemik” Police oraz w Akademickim Klubie Turystyki Kajakowej „Pluskon” w Szczecinie. Posiada wszelkie odznaki kajakowe wszystkich stopni polskich organizacji oraz najwyższe międzynarodowe organizacji ICF (złota ICF – jedna z kilku w Polsce). Przodownik Turystyki Kajakowej PTTK I stopnia, Instruktor Turystyki Kajakowej PZK Stopnia Związkowego, Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Kajakarstwo. Drużyna, którą stworzył razem ze swoimi synami („ABC DOBA”), zdobyła tytuł Drużynowego Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2000 i 2003 roku.
Do tej pory przepłynął kajakiem ponad 100 tys. km.
Autor i współautor wielu książek. Laureat krajowych i międzynarodowych nagród oraz wyróżnień.
www.aleksanderdoba.pl

Ann Marie Aguilar

Dyrektor Operacyjny na Europę, IWBI

CERTYFIKACJA WELL

Ann Marie dołączyła do IWBI w 2016 r. Z londyńskiej siedziby nadzoruje działania IWBI w Europie. Wspiera działy rozwoju biznesu i techniczne, stanowi też pierwszy kontakt dla klientów i zespołów projektowych zainteresowanych certyfikacją WELL.
Pracując wcześniej przez 11 lat w Arup Associates, zajmującym się konsultingiem w architekturze, do IWBI wniosła techniczne spojrzenie na doradztwo w kwestiach zrównoważonego rozwoju. Ann Marie ukończyła New York Institute of Technology na kierunku architektura oraz w 2012 r. uzyskała dyplom Chartered Environmentalist. Ma szerokie doświadczenie w certyfikacji LEED, procesach dekonstrukcji i ponownego użycia materiałów budowlanych, jest także WELL Faculty. Ann Marie jest członkiem Royal Society of the Arts, Sustainability Futures Group, RIBA i Environmental Management and Assessment.

Cosmin Cotora

Dyrektor ds. Rozwoju, Cerway

CERTYFIKACJA HQE

Będąc absolwentem EM Lyon School of Management, z pasją podchodzącym do zagadnień zrównoważonego rozwoju, Cosmin rozpoczął karierę jako konsultant zrównoważonego rozwoju, a następnie pracował dla głównego operatora obiektów energetycznych w Rumunii. Po powrocie do Francji w 2011 r. pracował dla Cerqual, certyfikującego budynki mieszkalne we Francji według różnych systemów, w tym HQE. Ten okres zaowocował doświadczeniem w obszarach zmniejszania wpływu środowiskowego mieszkalnictwa, a w szczególności mieszkań socjalnych.
Od stycznia 2014 r. pracuje w Cerway, jednostce pomocniczej Cerqual i Certivéa, jako Dyrektor ds. Rozwoju. Cerway jest międzynarodowym operatorem systemu HQE dla zrównoważonych budynków – w fazach budowy i użytkowania – oraz dla planowania przestrzennego, a jego głównymi obszarami działania są Afryka, Europa i Brazylia.

Kay Killmann

Dyrektor Zarządzający, GBCI Europe

CERTYFIKACJA LEED

Przed dołączeniem do GBCI Kay przez 15 lat zdobywał doświadczenie w certyfikacji budynków, budowie i projektowaniu, pracując jako architekt i konsultant w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, co przekłada się obecnie na jego współpracę z różnorodnymi podmiotami. Kay jest współzałożycielem German Green Building Association (GGBA), wspierającego m.in. rozwój LEED w Niemczech. Jego działania w edukacji to m.in. rozwijanie i prowadzenie programów na uniwersytecie w Salzburgu i IREBS czy wdrożenie Green Apple Day w bawarskich podstawówkach. Kay ukończył University of Applied Science w Aachen w Niemczech na kierunku architektura.
Zrównoważone działania Kaya rozciągają się daleko poza jego biuro. Stara się żyć w zgodzie z zasadami “reuse-reduce-recycle”, a także jeździ na rowerze, uprawia miejski ogród i wciąż przypomina swoim dzieciom o gaszeniu światła.

Martin Townsend

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju, BRE Global

CERTYFIKACJA BREEAM

Martin ma szerokie doświadczenie zawodowe, od doradztwa dla brytyjskich ministrów jako Regulator w Agencji Ochrony Środowiska, po pracę na wielu budowach. Dołączył do BRE (Global) jako Dyrektor BREEAM w 2008 roku, aby rozwijać BREEAM na rynku brytyjskim i międzynarodowym. Ściśle współpracuje z przemysłem budowlanym, wspierając zrównoważony rozwój przedsiębiorstw w ramach realizacji społecznych, gospodarczych i środowiskowych programów.
Jako dyrektor postawił sobie następujące wyzwania: przyśpieszyć i rozszerzyć wykorzystanie narzędzi BREEAM w branży; sprawić, by stawały się one coraz bardziej wymagające tak szybko, jak rynek na to pozwoli; skoncentrować rozwój BREEAM na priorytetach rynkowych oraz szybko i właściwie reagować na opinie rynku; wspierać naukę i wdrożenia innowacji w Wielkiej Brytanii i na arenie międzynarodowej; wzorować się na najlepszych praktykach i je propagować; zapewnić, że narzędzia BREEAM będą opracowywane i zarządzane w sposób otwarty i przejrzysty.

Maria Andrzejewska

Dyrektor, Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie projektów środowiskowych. Ekspert UN Environment, zaangażowana w prace przy Global Environment Outlook 6. Ekspert Komisji Europejskiej w tematyce INSPIRE i analiz danych, w tym satelitarnych w tematyce środowiskowej. Inicjatorka Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska” (2016), w ramach którego współpracuje z instytucjami i biznesem w tematyce zrównoważonego rozwoju. Od roku 2008 dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska

Założycielka i Partner Zarządzający, Asset Management Master Class

Agnieszka jest założycielką i Partnerem Zarządzającym Asset Management Master Class (AMMC), firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych (www.ammc.com.pl), pasjonatką zagadnień asset i property management oraz autorką licznych publikacji na temat nieruchomości, w tym „Poradnika dla zarządcy budynku biurowego” opublikowanego w 2015 roku. Agnieszka zdobywała doświadczenie pracując dla największych firm zarządzających nieruchomościami w Polsce, jak Cushman & Wakefield, Savills i Cromwell Property Group.
Do ostatnich osiągnięć Agnieszki należy m.in. zakończone sukcesem planowanie i wykonanie takich projektów jak komercjalizacja powierzchni biurowej, strategie wynajmu, restrukturyzacja umów najmu, strategie dotyczące przebudowy budynków biurowych wraz z nadzorem nad pracami budowlanymi i aranżacyjnymi, przygotowywanie budżetów (CAPEX, OPEX, MAREX), kontrola i optymalizacja kosztów utrzymania nieruchomości.
Od kilku lat Agnieszka z sukcesem prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty na różne tematy dotyczące asset, property i facility management. Agnieszka jest absolwentką Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości oraz tytuł CCIM.

J.Ejsmont — kopia

Joanna Ejsmont

Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju, Skanska Property Poland

Joanna Ejsmont jest związana z zespołem Skanska od stycznia 2016 roku, kiedy objęła stanowisko Koordynatora ds. Zrównoważonego Rozwoju w Skanska Property Poland – spółce deweloperskiej realizującej inwestycje biurowe w Polsce.
Joanna odpowiada za strategię firmy w zakresie społecznego wymiaru zrównoważonego rozwoju w obszarach: placemakingu (zagospodarowania przestrzeni w ramach inwestycji), bioróżnorodności projektów oraz społecznego zaangażowania biznesu. Jako koordynator, wspiera zespoły projektowe w tworzeniu przestrzeni publicznych w oparciu o filozofię wieloaspektowego podejścia do projektowania, planowania i zarządzania miejscami, które zorientowane są na potrzeby użytkownika. Joanna koordynuje również procesy wprowadzania standardów dostępności architektonicznej na projektach biurowych realizowanych przez firmę Skanska. Przed dołączeniem do zespołu Skanska Joanna przez 10 lat była związana z międzynarodowymi biurami architektonicznymi, z którymi realizowała projekty użyteczności publicznej. Joanna studiowała architekturę na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, w Fachhochschule Koblenz oraz w Liege na Institut Supérieur d’architecture Saint-Luc de Wallonie. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii w 2014 roku oraz Przywództwa w Innowacjach w 2018 roku. Joanna jest członkiem Placemaking Leadership Council (PLC).

Daniel Hojniak

Senior Sustainability Consultant, Sweco Consulting sp. z o.o.

Daniel Hojniak jest ekspertem do spraw zdrowego i zrównoważonego budownictwa, zaangażowanym w największe inwestycje komercyjne i mieszkaniowe realizowane aktualnie w centralnym Londynie. Jest odpowiedzialny za koordynację procesu certyfikacji wieżowców South Bank Tower i Centre Point oraz nowej europejskiej siedziby agencji finansowej Bloomberg. Budynek o powierzchni ponad 100 000 m2 osiągnął najwyższy w 25-letniej historii systemu BREEAM wynik dla inwestycji tej klasy (98,5%). Daniel jest akredytowanym specjalistą BREEAM, LEED oraz WELL. Po kilku latach pracy dla Sweco w Wielkiej Brytanii powrócił do Działu Budownictwa Ekologicznego w Polsce. Daniel posiada przekrojową wiedzę na temat zmian zachodzących w branży nieruchomości w Europie Zachodniej. Z pewnością podzieli się z Państwem spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w podejściu do zagadnień związanych z nowoczesnym budownictwem w Polsce oraz za granicą.

Flemming Idsøe

Project Manager, Omsorgsbygg Oslo KF

Flemming pracuje jako kierownik projektu w Omsorgsbygg Oslo KF, będącej właścicielem budynku publicznego w Oslo. W swoich projektach koncentruje się na efektywności energetycznej i doskonałym klimacie wewnętrznym. Obecnie pracuje nad Tåsenhjemmet, domem opieki wybudowanym w CLT, który ma być pierwszym domem opieki o pozytywnej energii. Celem projektu jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o ponad 50% i osiągnięcie ujemności węglowej w zakresie użycia energii i materiałów. Flemming jest również zaangażowany w intensywne działania Oslo na polu realizacji placów budowy wolnych od emisji.

Andrzej Losor

Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Grupa Górażdże

Z Grupą Górażdże związany od ponad 15 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w strukturach sprzedażowych, pełniąc m.in. funkcję szefa regionu sprzedaży. W latach 2003-2008 pełnił funkcję konsultanta ds. sprzedaży z ramienia koncernu HeidelbergCement Group na Ukrainie, odpowiadając za budowę zespołu sprzedażowego i procesu sprzedażowego. Podobną rolę pełnił w latach 2011-2012 w Kazachstanie. Od 2013 roku zarządza działem marketingu i komunikacji Grupy Górażdże, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego rady programowej Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie. Jest aktywnie zaangażowany w prace stowarzyszeń branżowych m.in. Stowarzyszenia Producentów Cementu, Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego, a także Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także prestiżowych międzynarodowych programów rozwojowych realizowanych w koncernie HeidelbergCement. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania doświadczeniami klientów, zarządzania zmianą i CSR, a także trenerem biznesu.

Paweł Maśny

Kierownik sprzedaży IKEA Home Solar, IKEA Retail Sp. z o.o.

Pracę w IKEA rozpoczął w 1999 roku na stanowisku sprzedawcy, następnie był odpowiedzialny za różne obszary sprzedaży asortymentu mebli i akcesoriów do domu. Od 2016 roku zaangażowany w pracę nad uruchomieniem programu fotowoltaiki prosumenckiej „IKEA. Energia słoneczna dla domu”. Aktualnie jest szefem sprzedaży fotowoltaiki w Polsce. Odpowiada za ofertę produktową i obsługę klienta.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci. Aktywny sportowiec (kajakarz) i ogrodnik.

Mateusz Płoszaj-Mazurek

Architekt, Bjerg Arkitektur. Certified Passive House Designer. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Mateusz prowadzi projekty budynków pasywnych w polskim oddziale duńskiego biura architektonicznego. Odpowiada za projektowanie poparte analizami energetycznymi i środowiskowymi. Jest absolwentem uniwersytetu w Aalborgu (Dania). Aktualnie jest doktorantem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i zajmuje się problematyką zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i śladu węglowego.

Ewa Kowalska-Ocneanu_WSP Polska

Ewa Kowalska-Ocneanu

Chief Sustainability, WSP Polska

Ewa jest szefem działu zrównoważonego rozwoju WSP Polska z ponad 25-letnim doświadczeniem w działaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem i środowiskiem, głównie w sektorach budownictwa, sieci handlowych i nieruchomości. Pracowała dla wielu firm międzynarodowych, doradzając w zakresie zielonego budownictwa, zrównoważonego rozwoju, zarządzania odpadami, efektywności energetycznej i CSR. Ewa jest asesorem BREEAM International, BREEAM Accredited Professional oraz audytorem BREEAM In-Use. Pomaga klientom w uzyskiwaniu zielonych certyfikatów w Polsce i regionie Europy Środkowej. Jej doświadczenie obejmuje również zarządzanie projektami oraz doradztwo w zakresie zrównoważonego rozwoju miast. Będąc bezpośrednio zaangażowaną w ponad 60 projektów obejmujących obiekty biurowe, handlowe, przemysłowe, mieszkaniowe oraz hotelowe, Ewa jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie zrównoważonego budownictwa w Polsce.

Manuela Ojan_foto — kopia

Manuela Ojan

Sustainable Construction Manager, HeidelbergCement. ExCo Member, GBC Italia

Manuela jest inżynierem od ponad dwudziestu lat zajmującym się ochroną środowiska. Posiada szerokie międzynarodowe doświadczenie w zakresie ochrony klimatu, z pasją angażując się zarówno w debatę polityczną, jak i na szczeblu wykonawczym, na przykład w opracowywanie sektorowych planów działania na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Przez 10 lat pełniła funkcję menedżera ds. ochrony klimatu w Grupie Italcementi. Manuela jest obecnie kierownikiem ds. zrównoważonego budownictwa w dziale Global Environmental Sustainability w HeidelbergCement Group. Odpowiada za sprawy zarządzania produktami, w szczególności promocję zrównoważonych produktów, rozwój LCA i EPD oraz związane z tym działania public affairs. Przewodniczy grupie zadaniowej ds. zrównoważonego budownictwa przy Europejskim Stowarzyszeniu Cementów. Od 2014 roku Manuela uzupełnia swoje ściśle zawodowe obowiązki o funkcję członka komitetu wykonawczego GBC Italia, odpowiedzialnego za systemy ratingowe i stosunki międzynarodowe. Jest LEED Green Associate i posiada praktyczne doświadczenie w zakresie LEED i DGNB, jak również standardów ekologicznych zamówień publicznych.

Kinvara Jardine Paterson

Content & Curriculum Manager, World’s Largest Lesson

Kinvara jest Content & Curriculum Managerem w World’s Largest Lesson, globalnym programie dedykowanym dla szkół, prowadzonym w partnerstwie z UNICEF, mającym na celu wsparcie nauczania i działań zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Przedtem nauczycielka w szkole podstawowej w ramach programu Teach First, Kinvara jest pasjonatką podnoszenia świadomości uczniów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i włączania idei Global Competence w program edukacyjny. Prowadziła i rozwijała szereg programów treningowych dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Nepalu i Australii.

Bogusz Parzyszek

Założyciel i prezes zarządu, Workplace Solutions

Angażuje się w przełomowe projekty architektoniczne. Niezastąpiony w tworzeniu wyjątkowych rozwiązań integrujących architekturę, technologię i zarządzanie zmianą. Ponad 70 000 m2 zaprojektowanych przestrzeni pracy i ponad 100 procesów badawczych dla największych organizacji biznesowych dały mu unikatową wiedzę w kreowaniu inteligentnych miejsc pracy w ludzkiej skali. W latach 2009-2012 wydawca i redaktor naczelny magazynu OFFICE (O&F). Wspólnie z zespołem Workplace Solutions przekształca środowiska pracy na bardziej elastyczne, przyjazne człowiekowi i odpowiadające realnym potrzebom biznesowym. Wprowadził na polski rynek nowatorskie rozwiązania w projektowaniu miejsc pracy takie jak wayfinding, spacebranding czy agile workplace. Wyszukuje i implementuje najnowsze trendy i technologie z wielu dziedzin poza segmentem biurowym. Projekty, którym przewodził były wielokrotnie nagradzane. Najważniejsze realizacje to: Biuro MediaCom – najlepsze biuro w Polsce w roku 2016, Biuro Dom dla Allegro – najlepsze biuro w Polsce w roku 2017, Zielone Biuro dla Nordea – najbardziej zielone biuro na świecie 2018.
Poza wymienionymi współpracował z takimi klientami jak: Skanska, Savills, mBank, Onet – Ringier Axel Springer Group, GroupM, Provident, CitiBank Handlowy, Bird & Bird, Warta, OLX, PayU, Ceneo, Boehrigner Ingelheim, Asseco, Vastint, Deutsche Bank, IQVIA, Elavon, The Heart i wielu innych.

Grzegorz Pollak

Key Account Consultant, Fellowes Polska S.A.

Manager, handlowiec, trener sprzedaży, mentor, autor książki „12 kroków uczciwej sprzedaży”. Obecnie Key Account Consultant firmy Fellowes Polska S.A. w obszarze profesjonalnych oczyszczaczy powietrza AeraMax Pro.

RS_kadr_cb_CMYK

Rafał Schurma

Założyciel i prezydent, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Właściciel, visio | architects and consultants

MArch, MS, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management (tytuł kursu: Sustainable Buildings: Design, Construction and Operations) na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.

Maria Shmelova

Współzałożycielka i dyrektor kreatywna, Fundacja CultureLab

Maria posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze.

Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP, Instytut Studiów Wschodnich (główny organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy).

Przedtem pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych na Ukrainie. Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki i dyplomacja. Po założeniu Fundacji CultureLab odpowiada za współpracę z placówkami edukacyjnymi, portal edukacyjny TupTupTup.org.pl oraz media społecznościowe.

Przemyslaw Skorupa

Przemysław Skorupa

Head of Sales CEE, Russia and CIS Lighting Intelligence, Helvar Ltd

Absolwent Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej. Członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego oraz PLGBC. Od blisko 15 lat związany zawodowo z branżą oświetleniową. W tym czasie pracował w dziale projektowania oświetlenia, sprzedaży oświetlenia, sprzedaży komponentów oświetleniowych oraz systemów sterowania. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż systemów sterowania oświetleniem firmy Helvar w 27 krajach, gdzie współpracuje z siatką 17 partnerów regionalnych. Propagator systemów sterowania oświetleniem opartych na protokole DALI, z uwzględnieniem systemów wspierających rytm okołodobowy człowieka. Autor artykułów, szkoleń oraz gościnnych wykładów na Politechnice Gdańskiej związanych z tą tematyką.

Tomasz Śmilgiewicz

Fortum SmartLiving Country Manager, Fortum

Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów (MBA). Przygotowywał i wdrażał innowacyjne projekty i odpowiadał za kilka start-upów z obszaru nowych technologii oraz energetyki odnawialnej. Od sześciu lat związany z Fortum, gdzie początkowo odpowiadał za obszar sprzedaży. Od dwóch lat odpowiedzialny za wdrożenie rozwiązań SmartLiving w Polsce.

Kamil Zabadała

Sales Director, APA Group

Absolwent wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.
Ekspert w obszarze budowania form dotarcia do klienta. Wieloletnie doświadczenie zdobywał w międzynarodowych korporacjach, gdzie odpowiadał za tworzenie i rozwój bezpośrednich oraz pośrednich strategii dotarcia do klienta biznesowego.

PROWADZENIE

Ewa Kosmala

Właściciel firmy Sustainability Trainers & Experts (ST&E)

Ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej ze specjalnością fizyka budowli oraz marketing i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie budownictwa ekologicznego i budownictwa zrównoważonego oraz zarządzania wyrobami budowlanymi zrównoważonymi środowiskowo. Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, zagadnień związanych z fizyką budowli oraz public affairs. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym KT 307 ds. zrównoważonego budownictwa i prowadzi międzynarodowe projekty w tym zakresie. Jest assesorem BREEAM International, LEED Green Associate, referentem HQE oraz audytorem energetycznym.
Ukończyła prestiżową World Class Speaker Academy z najwyższym certyfikatem poziomu III oraz kursy Train the Trainer (H. Eker; RBC). Jest autoryzowanym wykładowcą NAPE (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz trenerem firmy Milewski&Partnerzy. Jest też certyfikowanym Master Facilitatorem. Wiedzę zdobywała u takich mentorów jak Łukasz Milewski, Anthony Robbins, Blair Singer, T. Harv Eker czy Brian Tracy.